Vážení hosté,

aby Váš pobyt u nás byl nejen odpočinkovým, ale také nezapomenutelným zážitkem, připravili jsme si pro Vás tipy na zajímavá místa v okolí, která stojí za to navštívit.

Poznejte Český Krumlov

Státní hrad a zámek Český Krumlov

Státní hrad a zámek Český Krumlov patří nejen svou rozlohou, ale také architektonickou úrovní a kulturní tradicí mezi nejvýznamnější památky středoevropské oblasti. V původní půdorysné dispozici, hmotové skladbě, interiérové instalaci i architektonickém detailu je dochován stavební vývoj od 14. do 19. století 🕌

Areál českokrumlovského zámku je jedním z nejrozsáhlejších ve střední Evropě. Zahrnuje 46 budov a palácových stavení soustředěných kolem pěti zámeckých nádvoří a 12,49 hektaru zámeckých zahrad a ostatních ploch.

Státní hrad a zámek Český Krumlov nabízí hned několik naučných prohlídkových okruhů v různých delkách trvání.

Státní hrad a zámek Český Krumlov, Zámek 59 Český Krumlov

Zámecká zahrada a kouzelný rybníček

Doporučujeme navštívit rozlehlou Zámeckou zahradu, kde naleznete mimo jiné také Otáčivé hlediště, které je ojedinělým reprezentantem přírodního plenérového divadla s originálním řešením a využíváním scénického prostoru. Každoročně se zde od června do září odehraje průměrně osmdesát představení, jež navštíví cca 55 000 diváků z tuzemska i zahraničí. 

Zákoutí, která Zámecká zahrada nabízí, jsou opravdu kouzelná. Našim oblíbeným místem je právě Zámecký rybník, který je v létě navíc pokryt krásnými lekníny🌺 Poproste u snídaně naší obsluhu o kousek chleba a vyrazte nakrmit hladové obyvatele Zámeckého rybníčku.

Zámecká zahrada, Zámecký rybník Český Krumlov

 

Další zajímavá místa

Ptačí hrádek aneb “Little Castle” 🕊

Jedná se o nedokončený památník na oslavu vítězství spojeneckých vojsk Napoleonem Bonapartem v bitvě národů u Lipska roku 1813. Procházka na Ptačí hrádek Vám zebere asi 30 minut chůze od hotelu.

Paraplíčko

Jedna z nejstarších dochovaných vyhlídek v Českém Krumlově. Paraplíčko se přezdívá tomuto místu proto, že tato dřevěná stavba evokuje dámské paraple. Je vzdálené asi 15 minut chůze od hotelu.

Kaple na Křížové hoře aneb “Křižák"

Je barokní poutní areál na Křížové hoře nad Českým Krumlovem je památným duchovním, historickým a kulturním místem s překvapivým půvabem a silnou energií, s romantickým okolím a nejkrásnějším pohledem na Český Krumlov i Šumavu. Před návštěvou tohoto místa si doporučujeme na internetu vyhledat otevírací hodiny, ty se v průběhu sezóny mění. Vzádelnost od hotelu je asi 30 minut chůze 🌿

Kam za kulturou

Muzeum Vltavínů

Světově unikátní polodrahokamy vznikly před 15 miliony lety při dopadu ohromného meteoritu na území dnešního Bavorska, odkud je katastrofický výbuch vymrštil až do vzdálenosti 400 km. V jižních Čechách lidé od dávných dob nacházeli na polích jasně zelené kousky skla, ale jejich původ zůstával dlouho záhadou. Příběh vltavínů prožijí návštěvníci v moderní interaktivní expozici muzea.

Expozice muzea je vytvořená jako interaktivní hra, která Vás provede celým příběhem – od srážek planet a asteroidů přes velká vymírání živočichů až po vznik vltavínů.

Muzeum Vltavínů, Panská 19 Český Krumlov

3D Muzeum

Navštivte první muzeum svého druhu v České republice. Narozdíl od běžných muzeí zde neplatí zákaz dotýkání se vystavených exponátů - Vy sami se tak stanete součástí vystavených obrazů. Všechny obrazy jsou vytvořeny pomocí 3D efektu, který Vás v mžiku přenese na místa, či do situací, které nikde jinde nenajdete. Vyfoťte se například na útěku před dravým žralokem a věřte tomu, že Vám tyto fotografie budou památkou na celý život 📸

3D Muzeum, Masná 129 Český Krumlov

Zrcadlové bludiště

Přijďte se podívat do zrcadlového bludiště jež patří mezi největší v Evropě. Tato unikátní zrcadlová síň obsahuje na 90 zrcadel, na níž navazuje menší nezvyklé křišťálové bludiště složené z čirých skel.

Zrcadlová síň je navržena tak, že vytváří efekt nekonečných chodeb a optických klamů. Procházející nepozná, která cesta je skutečná a která je jen odraz v některém ze zrcadel.

Samozřejmě nechybí ani oblíbená prohnutá zrcadla různě deformující postavu.
Nenechte si ujít tento vyjímečný zážitek a přijďte si zabloudit společně se svými ratolestmi 👨‍👩‍👦‍👦

Zrcadlové bludiště, Široká 52 Český Krumlov

Muzeum útrpného práva

Naleznete zde 100 exponátů a destítky dobových rytin. Mystickou atmosféru celé výstavy dotvářejí voskové figuríny umístěny v autentickém prostředí, zvukové a především dva speciální audiovizuální efekty (upálení čarodějnic a poprava mečem) umocňující ojedinělý zážitek z prohlídky sklepení a celé výstavy.

Muzeum útrpného práva, náměstí Svornosti 1 Český Krumlov

Muzeum voskových figurín

Návštěvník si zde může prohlédnout expozici historických řemesel, vnímat atmosféru alchymistické dílny i staré krčmy. Setká se zde s českými panovníky jako je např. Karel IV., Rudolf II. nebo František Josef I. a v síni slávy potká řadu známých osobností z kulturního a politického života jako jsou např. T. G. Masaryk, V. Havel, P. Picasso, Jan Pavel II, S. Dalí,  L. Armstrong, M. Jackson a další. Celá expozice je doplněna zajímavými světelnými a zvukovými efekty.

Muzeum voskových figurín, Kájovská 68 Český Krumlov

Tip pro rodiny s dětmi

Stezka korunami stromů Lipno


Stezka korunami stromů Lipno, celorepublikový unikát a první stezka svého druhu v České republice, přivítala své první návštěvníky 10. července 2012.

Součástí Stezky jsou naučné didaktické prvky, které obohatí a rozšíří znalosti v oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. Nejen pro malé návštěvníky, ale i pro ty, kteří zůstali stále mladí, a neopustila je chuť po dobrodružství, jsou určeny tři zážitkové stanice s lanovými prvky. Jsou umístěny ve výšce 24 metrů.

Stezka korunami stromů, Lipno nad Vltavou 307

Příjemný pobyt a spoustu nezapomenutelných zážitků přeje hotel Krumlovská pohádka ❤️